SP40P01GTO
SP40P01GTO
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP40P01GTO
ОписаниеTransistors/Thyristors Siliup SP40P01GTO
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 0.925 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 95pF |
| Pd- Power Dissipation | 400W |
| RDS(on) | 2.5mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 330A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 15.5nF |
| Output Capacitance(Coss) | 3.95nF |
| Gate Charge(Qg) | 228nC@10V |
