XR90N02F
XR90N02F
ПроизводительXNRUSEMI
Партномер производителяXR90N02F
ОписаниеTransistors/Thyristors XNRUSEMI XR90N02F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XNRUSEMI |
| Вес | 0.177 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 445pF@10V |
| Pd- Power Dissipation | 88W |
| RDS(on) | 2.7mΩ@4.5V,30A |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 90A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 700mV |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.2nF@10V |
| Gate Charge(Qg) | 48nC@10V |
