AOD409-GK
AOD409-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителяAOD409-GK
ОписаниеTransistors/Thyristors GOODWORK AOD409-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.448 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 141pF@15V |
| Pd- Power Dissipation | 52.1W |
| RDS(on) | 27mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 45A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.635nF@15V |
| Output Capacitance(Coss) | 224pF |
| Gate Charge(Qg) | 25nC@4.5V |
