DOZ40P04
DOZ40P04
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяDOZ40P04
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER DOZ40P04
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 0.22 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 215pF@20V |
| Pd- Power Dissipation | 40W |
| RDS(on) | 15mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 40A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.119nF@20V |
| Output Capacitance(Coss) | 270pF |
| Gate Charge(Qg) | 41nC@10V |
