AO4882-GK
AO4882-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителяAO4882-GK
ОписаниеTransistors/Thyristors GOODWORK AO4882-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.172 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 40pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 3.7W |
| RDS(on) | 19mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 8.5A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 6.42nF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 4.5nC@4.5V |
