MPF3N150
MPF3N150
ПроизводительMinos
Партномер производителяMPF3N150
ОписаниеTransistors/Thyristors Minos MPF3N150
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Minos |
| Вес | 2.6 |
| Operating Temperature | - |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 10.2pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 250W |
| RDS(on) | 9Ω@10V |
| Drain to Source Voltage | 1.5kV |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Current - Continuous Drain(Id) | 3A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.938nF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 9.3nC |
