DOD60P03
DOD60P03
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяDOD60P03
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER DOD60P03
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 0.53 |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 342pF |
| Pd- Power Dissipation | 110W |
| RDS(on) | 7.5mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.15nF@15V |
| Gate Charge(Qg) | 84nC |
