RS60N80UHG
RS60N80UHG
ПроизводительREASUNOS
Партномер производителяRS60N80UHG
ОписаниеTransistors/Thyristors REASUNOS RS60N80UHG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | REASUNOS |
| Вес | 0.201 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 14pF@30V |
| Pd- Power Dissipation | 78W |
| RDS(on) | 4.2mΩ@10V,30A |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3.6V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.563nF@30V |
| Output Capacitance(Coss) | 580pF |
| Gate Charge(Qg) | 29nC@10V |
