MMQ60R044RFTH
MMQ60R044RFTH
ПроизводительMagnaChip Semicon
Партномер производителяMMQ60R044RFTH
ОписаниеTransistors/Thyristors MagnaChip Semicon MMQ60R044RFTH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MagnaChip Semicon |
| Вес | 7.902 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 18pF |
| Pd- Power Dissipation | 378.8W |
| RDS(on) | 38mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 600V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V |
| Input Capacitance(Ciss) | 6nF |
| Output Capacitance(Coss) | 150pF |
| Gate Charge(Qg) | 154nC@10V |
