SM5501
SM5501
ПроизводительHICHON
Партномер производителяSM5501
ОписаниеTransistors/Thyristors HICHON SM5501
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HICHON |
| Вес | 1 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 110pF |
| Pd- Power Dissipation | 20W |
| RDS(on) | 5.8mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.07nF |
| Output Capacitance(Coss) | 163pF |
| Gate Charge(Qg) | 12.8nC@4.5V |
