HSL2N15
HSL2N15
ПроизводительHUASHUO
Партномер производителяHSL2N15
ОписаниеTransistors/Thyristors HUASHUO HSL2N15
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HUASHUO |
| Вес | 1 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 25pF |
| Pd- Power Dissipation | 2W |
| RDS(on) | 210mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 2A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.8V |
| Input Capacitance(Ciss) | 840pF |
| Output Capacitance(Coss) | 119pF |
| Gate Charge(Qg) | 18nC@10V |
