MS120P20HDC1
MS120P20HDC1
ПроизводительMASPOWER
Партномер производителяMS120P20HDC1
ОписаниеTransistors/Thyristors MASPOWER MS120P20HDC1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MASPOWER |
| Вес | 1 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 480pF |
| RDS(on) | 55mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 200V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 120A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 75nF |
| Output Capacitance(Coss) | 2.55nF |
| Gate Charge(Qg) | 730nC@10V |
