DOB130N15T
DOB130N15T
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяDOB130N15T
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER DOB130N15T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 1.954 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 17pF |
| Pd- Power Dissipation | 240W |
| RDS(on) | 6mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 130A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 9nF |
| Output Capacitance(Coss) | 529pF |
| Gate Charge(Qg) | 130nC@10V |
