MD28N50
MD28N50
ПроизводительMinos
Партномер производителяMD28N50
ОписаниеTransistors/Thyristors Minos MD28N50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Minos |
| Вес | 6.645 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 18pF |
| Pd- Power Dissipation | 230W |
| RDS(on) | 160mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 500V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 28A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.92nF |
| Output Capacitance(Coss) | 290pF |
| Gate Charge(Qg) | 56nC@10V |
