PTS3110D
PTS3110D
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTS3110D
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTS3110D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.173 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 146pF |
| Pd- Power Dissipation | 3W |
| RDS(on) | 16mΩ@10V;23mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 10A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.5nF |
| Output Capacitance(Coss) | 178pF |
| Gate Charge(Qg) | 28.7nC@10V |
