PTD4N65
PTD4N65
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTD4N65
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTD4N65
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.471 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 2.3pF |
| Pd- Power Dissipation | 39W |
| RDS(on) | 2.6Ω@10V |
| Drain to Source Voltage | 650V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 4A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V |
| Input Capacitance(Ciss) | 550pF |
| Output Capacitance(Coss) | 46pF |
| Gate Charge(Qg) | 10.2nC@10V |
