PTD60P03
PTD60P03
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTD60P03
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTD60P03
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.465 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 393pF |
| Pd- Power Dissipation | 51W |
| RDS(on) | 5.8mΩ@10V;9mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.56nF |
| Output Capacitance(Coss) | 399pF |
| Gate Charge(Qg) | 35nC@10V |
