PTQ15C03B
PTQ15C03B
ПроизводительHT(Shenzhen Jinyu Semicon)
Партномер производителяPTQ15C03B
ОписаниеTransistors/Thyristors HT(Shenzhen Jinyu Semicon) PTQ15C03B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HT(Shenzhen Jinyu Semicon) |
| Вес | 0.1 |
| Type | N-Channel + P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 51pF;90pF |
| Pd- Power Dissipation | 15W |
| RDS(on) | 16mΩ@10V;25mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 15A;11A |
| Input Capacitance(Ciss) | 517pF;890pF |
| Output Capacitance(Coss) | 63pF;112pF |
| Gate Charge(Qg) | 11.4nC@10V;17nC@10V |
