FDD86567-F085-DO
FDD86567-F085-DO
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяFDD86567-F085-DO
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER FDD86567-F085-DO
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 0.496 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 77.7pF |
| RDS(on) | 3mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 130A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.377nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.666nF |
| Gate Charge(Qg) | 66.1nC@10V |
