MPF9N90
MPF9N90
ПроизводительMinos
Партномер производителяMPF9N90
ОписаниеTransistors/Thyristors Minos MPF9N90
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Minos |
| Вес | 2.869 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 10pF |
| Pd- Power Dissipation | 50W |
| RDS(on) | 970mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 900V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 9A |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.51nF |
| Output Capacitance(Coss) | 195pF |
