DOZ90N04T
DOZ90N04T
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяDOZ90N04T
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER DOZ90N04T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 0.101 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 46pF@20V |
| Pd- Power Dissipation | 57W |
| RDS(on) | 2.8mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 90A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.98nF@20V |
| Output Capacitance(Coss) | 1.073nF |
| Gate Charge(Qg) | 36nC@10V |
