WSF38N06
WSF38N06
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSF38N06
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSF38N06
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.458 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 85pF |
| Pd- Power Dissipation | 40W |
| RDS(on) | 30mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 45A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.68nF |
| Output Capacitance(Coss) | 115pF |
| Gate Charge(Qg) | 28nC@4.5V |
