DOZ20DN06
DOZ20DN06
ПроизводительDOINGTER
Партномер производителяDOZ20DN06
ОписаниеTransistors/Thyristors DOINGTER DOZ20DN06
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOINGTER |
| Вес | 0.095 |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 63pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 17W |
| RDS(on) | 40mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | 2 N-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 20A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 983pF@25V |
| Gate Charge(Qg) | 26nC@10V |
