FDN304P-GK
FDN304P-GK
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителяFDN304P-GK
ОписаниеTransistors/Thyristors GOODWORK FDN304P-GK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.033 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 85pF@10V |
| Pd- Power Dissipation | 1.31W |
| RDS(on) | 33mΩ@4.5V,4.1A |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 4.1A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 700mV@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 830pF@10V |
| Gate Charge(Qg) | 8.8nC@4.5V |
