WSD6042DN33
WSD6042DN33
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSD6042DN33
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSD6042DN33
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.056 |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 36W |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 45A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Gate Charge(Qg) | 12.6nC@4.5V |
