WSP4986
WSP4986
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWSP4986
ОписаниеTransistors/Thyristors Winsok Semicon WSP4986
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.19 |
| Type | N-Channel |
| Pd- Power Dissipation | 2.5W |
| RDS(on) | 20mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 40V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 12A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Gate Charge(Qg) | 23nC@10V |
