50P03F
50P03F
ПроизводительHL
Партномер производителя50P03F
ОписаниеTransistors/Thyristors HL 50P03F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HL |
| Вес | 0.177 |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 206pF |
| Pd- Power Dissipation | 25W |
| RDS(on) | 8.7mΩ |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 50A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.6V |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.77nF |
| Output Capacitance(Coss) | 233pF |
| Gate Charge(Qg) | 22nC@10V |
