XR20G02D
XR20G02D
ПроизводительXNRUSEMI
Партномер производителяXR20G02D
ОписаниеTransistors/Thyristors XNRUSEMI XR20G02D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XNRUSEMI |
| Вес | 0.112 |
| Type | N-Channel + P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 168pF |
| Pd- Power Dissipation | 2W |
| RDS(on) | 21mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 20A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.2nF |
| Output Capacitance(Coss) | 191pF |
| Gate Charge(Qg) | 33.7nC@4.5V |
