XRS60N10
XRS60N10
ПроизводительXNRUSEMI
Партномер производителяXRS60N10
ОписаниеTransistors/Thyristors XNRUSEMI XRS60N10
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XNRUSEMI |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 11.3pF |
| Pd- Power Dissipation | 67.5W |
| RDS(on) | 17mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.208nF |
| Output Capacitance(Coss) | 144pF |
| Gate Charge(Qg) | 22.7nC@10V |
