XR40P02
XR40P02
ПроизводительXNRUSEMI
Партномер производителяXR40P02
ОписаниеTransistors/Thyristors XNRUSEMI XR40P02
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XNRUSEMI |
| Вес | 0.437 |
| Type | P-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 187pF |
| Pd- Power Dissipation | 30W |
| RDS(on) | 18mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 40A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.63nF |
| Output Capacitance(Coss) | 211pF |
| Gate Charge(Qg) | 12nC@4.5V |
