CRG15T120AK3SD
CRG15T120AK3SD
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRG15T120AK3SD
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRG15T120AK3SD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 8.068 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4.5V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 185W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.1V@15A |
| Current - Collector(Ic) | 15A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.4V@15A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 69nC@15V |
| Td(off) | 200ns |
| Td(on) | 34ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 29pF |
| Reverse Recovery Time(trr) | 31ns |
| Switching Energy(Eoff) | 670uJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 1.03mJ |
| Output Capacitance(Coes) | 60pF |
| Current- Forward(If) | 30A |
| Input Capacitance(Cies) | 1.216nF |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 60A |
