CRG75T120AX3HD
CRG75T120AX3HD
ПроизводительCRMICRO
Партномер производителяCRG75T120AX3HD
ОписаниеTransistors/Thyristors CRMICRO CRG75T120AX3HD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | CRMICRO |
| Вес | 7 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 1kW |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.2V@75A |
| Current - Collector(Ic) | 150A |
| Gate Charge(Qg) | 405nC@75A,15V |
| Td(off) | 521ns |
| Td(on) | 140ns |
| Reverse Recovery Time(trr) | 97ns |
| Switching Energy(Eoff) | 4.4mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 7.9mJ |
