LM2576DE-12RG
LM2576DE-12RG
ПроизводительHANSCHIP semiconductor
Партномер производителяLM2576DE-12RG
ОписаниеPower Management (PMIC) HANSCHIP semiconductor LM2576DE-12RG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HANSCHIP semiconductor |
| Вес | 0.183 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 5uA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 15V~40V |
| Output Voltage | 12V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
