ETA1039S2G
ETA1039S2G
Производительetasolution
Партномер производителяETA1039S2G
ОписаниеPower Management (PMIC) etasolution ETA1039S2G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | etasolution |
| Вес | 0.054 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 1.5A |
| Quiescent Current | 40uA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 5V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 700kHz~1.3MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
