LP6224B6F
LP6224B6F
ПроизводительLOWPOWER
Партномер производителяLP6224B6F
ОписаниеPower Management (PMIC) LOWPOWER LP6224B6F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | LOWPOWER |
| Вес | 0.053 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 240uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.5V~15V |
| Output Voltage | 2.5V~18V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 900kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
