HT5183ARTZ
HT5183ARTZ
ПроизводительHTCSEMI
Партномер производителяHT5183ARTZ
ОписаниеPower Management (PMIC) HTCSEMI HT5183ARTZ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HTCSEMI |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TJ) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 380uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 4.5V~20V |
| Output Voltage | 760mV~7V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 550kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
