LP6462HB6F
LP6462HB6F
ПроизводительLOWPOWER
Партномер производителяLP6462HB6F
ОписаниеPower Management (PMIC) LOWPOWER LP6462HB6F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | LOWPOWER |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 300uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 4.5V~30V |
| Output Voltage | 600mV~7V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
