OC5820
OC5820
ПроизводительOCX
Партномер производителяOC5820
ОписаниеPower Management (PMIC) OCX OC5820
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | OCX |
| Вес | 0.168 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2.5A |
| Quiescent Current | 150uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 6V~40V |
| Output Voltage | - |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 140kHz;450kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
