FDK1620YSOT236G/TR
FDK1620YSOT236G/TR
ПроизводительFull-Way
Партномер производителяFDK1620YSOT236G/TR
ОписаниеPower Management (PMIC) Full-Way FDK1620YSOT236G/TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Full-Way |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | - |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 400uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 4.5V~16V |
| Output Voltage | 1V~5V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
