HT3715ARTZ
HT3715ARTZ
ПроизводительHTCSEMI
Партномер производителяHT3715ARTZ
ОписаниеPower Management (PMIC) HTCSEMI HT3715ARTZ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HTCSEMI |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 150uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.3V~5.5V |
| Output Voltage | 600mV~18V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
