GP3501
GP3501
ПроизводительGUQIAO Microelectronics
Партномер производителяGP3501
ОписаниеPower Management (PMIC) GUQIAO Microelectronics GP3501
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GUQIAO Microelectronics |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 4A |
| Quiescent Current | 150uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.3V~5.5V |
| Output Voltage | 200mV~18V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
