LM2596S-ADJ(TOKMAS)
LM2596S-ADJ(TOKMAS)
ПроизводительTokmas
Партномер производителяLM2596S-ADJ(TOKMAS)
ОписаниеPower Management (PMIC) Tokmas LM2596S-ADJ(TOKMAS)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Tokmas |
| Вес | 1.901 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 5mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 6V~40V |
| Output Voltage | 1.23V~37V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
