XL9028
XL9028
ПроизводительXLSEMI
Партномер производителяXL9028
ОписаниеPower Management (PMIC) XLSEMI XL9028
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | XLSEMI |
| Вес | 1.952 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 6A |
| Quiescent Current | 2.3mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 5V~45V |
| Output Voltage | 1.25V~40V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 96kHz~144kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
