FP6291-DW
FP6291-DW
ПроизводительDOWO
Партномер производителяFP6291-DW
ОписаниеPower Management (PMIC) DOWO FP6291-DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DOWO |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2.5A |
| Quiescent Current | 190uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 2.6V~5.5V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
