LM2596S-12(OCIC)
LM2596S-12(OCIC)
ПроизводительOCIC
Партномер производителяLM2596S-12(OCIC)
ОписаниеPower Management (PMIC) OCIC LM2596S-12(OCIC)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | OCIC |
| Вес | 1.93 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TJ) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 2mA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 5V~40V |
| Output Voltage | 12V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
