LM2596S-ADJ(OCIC)
LM2596S-ADJ(OCIC)
ПроизводительOCIC
Партномер производителяLM2596S-ADJ(OCIC)
ОписаниеPower Management (PMIC) OCIC LM2596S-ADJ(OCIC)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | OCIC |
| Вес | 1.933 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TJ) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 2mA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 4.5V~40V |
| Output Voltage | 1.23V~37V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 127kHz~173kHz |
