HX1001-GEC
HX1001-GEC
ПроизводительHEXIN
Партномер производителяHX1001-GEC
ОписаниеPower Management (PMIC) HEXIN HX1001-GEC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | HEXIN |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 700mA |
| Quiescent Current | 200uA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 3.4V~5.5V |
| Output Voltage | 3.3V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
