LGS5205
LGS5205
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS5205
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS5205
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.741 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 5A |
| Quiescent Current | 600uA |
| Output Type | Adjustable |
| Operating Voltage | 3V~23V |
| Output Voltage | 600mV~5.5V |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 600kHz~2MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
