GR2188A28M3G
GR2188A28M3G
ПроизводительGR
Партномер производителяGR2188A28M3G
ОписаниеPower Management (PMIC) GR GR2188A28M3G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | GR |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 15uA |
| Output Type | Fixed |
| Operating Voltage | 900mV~5V |
| Output Voltage | 2.8V |
| Topology | Boost |
| Function | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Frequency - Switching | 250kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
