EV1320QI
EV1320QI
ПроизводительIntel/Altera
Партномер производителяEV1320QI
ОписаниеPower Management (PMIC) Intel/Altera EV1320QI
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Intel/Altera |
| Вес | 0.64 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 2A |
| Quiescent Current | 6mA |
| Output Type | - |
| Operating Voltage | 3V~3.465V |
| Output Voltage | 475mV~900mV |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | - |
| Frequency - Switching | 625kHz |
